Vilniaus „Šviesos" pradinės mokyklos
1b klasės tinklalapis
 

„Lietuva – mano šalis“ – tai interaktyvi vaizdinė ir garsinė mokymo priemonė, skirta integruotai mokyti istorijos, literatūros ir šalies kultūros 2–4 klasėse. Priemonė taip pat yra suderinta su interaktyviosiomis lentomis. Šia priemone ugdomos vertybinės nuostatos: pagarba savo tradicijoms, religijai, kultūros paveldui, meilė gimtajam kraštui. Mokymo priemonė yra sudaryta iš dviejų skyrių – „Lietuvos istorija“ ir „Lietuva ir kaimynai“. Antrajame skyriuje Lietuva išskirstoma į etnografinius regionus.

Svetainėje pateikiami žmogaus gyvenamosios aplinkos (kaimo bei sodybos) objektai, atspindimi daugiau nei 120 žodžių. Jų paplitimas pateiktas žemėlapiuose ir jų aprašuose, kiekvieno linksniavimas ir kirčiavimas užfiksuoti ir grafiniu, ir garsiniu būdu. Pateikiama trumpa žodžio etimologija ir bibliografija. Su sodybų statiniais supažindina ne tik trumpas jų etnografinis aprašas, bet ir spalvingi vaizdai iš Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse. Svetainėje pateikiama medžiaga bus įdomi ne tik kalbininkams, istorikams ar etnografams, bet ir kiekvienam, kuris neabejingas aplink jį esančiam pasauliui.

Svetainėje pateikiama informacija apie literatūros ir dailės paminklus Lietuvoje (ekskursijų aprašai, poetai), metodinės rekomendacijos mokytojams, pilietiškumo pamokos.

Svetainė skirta pasitikrinti savo lietuvių kalbos rašybos ir kalbos kultūros žinias. Svetainė naudinga ruošiantis brandos egzaminams, kontroliniui mokykloje ar savo noru gilinant lietuvių žinias.

Svetainėje pateikiamos šešios dalys: tartis, kirčiavimas, leksika, žodžių daryba, morfologija ir sintaksė. Kiekvienos dalies pradžioje pateikiamos pagrindinės bendrinės kalbos normos, aptariami būdingiausi normų pažeidimai, pateikiami pagrindinius dalykus apimantys kartojimo klausimai ir įvairūs pratimai. Iš viso svetainėje yra apie 150 trijų lygmenų užduočių ir pratimų.


Svetainėje pateikiami kalbininkų sąrašai pagal abėcėlę, pagal gimimo datą. Yra tarptautinių žodžių žodynėlis.

Šios dienos vardadieniai:
 
 

Puslapį administruoja Renata Kondratavičienė
el. paštas: antra.nata.re@gmail.com
mob. tel.: (8~604) 50290          
skype: antra-nata-re